Kožešinové farmy v ČR mohou skončit!

21. března 2016 v 15:40 | Brokolice |  Informujeme
Zdravím všechny,
stránky se sice teprve dávají dohromady, ale už jsme se rozhodli pro pomalý rozjezd.
Dnes bych vás ráda informovala o situaci s kožešinovými farmami. Toto téma jsem zvolila hlavně proto, že se momentálně projednává zákon na jejich zakázání a vy můžete pomoci!
Móda. To je jediný důvod pro který trpí miliony zvířat po celém světě. Pro kus mrtvého zvířete, který nosí lidi kolem krku, žije v příšerných podmínkách skoro sto milionů zvířat. Abychom si rozuměli, já samozřejmě chápu, že před tři sta lety, lidé nosili kožich z medvěda, aby v zimě neumrzli. Že měli kožešinové čepice a přikrývky. Jasně to chápu, jinou možnost neměli. Ale v dnešní době, když máme k dispozici tolik náhrad za zvířecí kůži? To je přece nesmysl! Když už mermomocí musíte mít na sobě něco, co vypadá jako mrtvé zíře, kupte si napodobeninu, která je synteticky vyrobená. Nenechte pro módu nikoho trpet.


Jediný kabát je výsledkem neuvěřitelného utrpení zcela nevinných tvorů. Tito tvorové žijí v miniaturních klecích, kam se pomalu ani oni sami nevejdou (o nějakém pohybu nemluvě). Tyto klece jsou mřížované a to včetně dna, aby majitelé farem nemuseli kotce čistit. Následek je ten že zvíře se v kleci nemůže ani postavit, jelikož mu nohy stále propadávají. O vyprazdňování jeden na druhého ani nemuvím. Stává se také, že mu v mezeře uvízne packa a hodiny a hodiny (někdy i dny) trpí, jelikož ji samo nedokáže vytáhnout. Pomoc může přinést jen člověk. A také přinese, nohu uřízne je přece nepotřebná.


V České republice jsou v současné době chováni převážně norci a dva druhy lišek - liška obecná, která u nás žije i ve volné přírodě, a liška polární. V minimální míře jsou u nás chovány také fretky.
Celkově se odhaduje okolo 20 000 mláďat ročně! *
Momentálně je u nás registrováno celkem 9 aktivních chovů kožešinových zvířat (údaj z roku 2016), z toho 4 farmy lze zařadit mezi větší (kapacita nad 1 000 zvířat).


U zvířat se také projevují psychické poruchy a někdy dokonce i kanibalismus. Jídlo není podáváno do misek, ale je mazáno na mříže, ze kterých je zvířata olizují. V zimě je pro ně konzumování této kaše velmi bolestivé, jelikož jejich jazýčky přimrzají na tenké mřížky.

Pro výrobu jednoho kožichu je potřeba:
65 norků, 130 činčil, 10 jezevců, 27 tchořů, 60 zajíců, 14 vyder, 11 stříbrných lišek, 50 minků, 100 veverek, 9 bobrů, 4 leopardy, 18 červených lišek, 15 rysů, 125 hranostajů, 12 ocelotů atd.

Nepřipadá vám to jako holocaust?


Nyní to ale můžeme změnit!

Po nespočtu náročných politických jednání předložila dne 16. března 2016 skupina 50 poslanců návrh zákona vedoucí k úplnému zákazu kožešinových farem v České republice.
K vítězství už chybí jen pár kroků - zásadní význam bude mít stanovisko vlády, o jehož podobě během následujících dní rozhodnete především Vy!

Marian Jurečka, současný ministr zemědělství, bude v následujících dnech doporučovat vládě stanovisko k tomuto návrhu. Jeho razantní NE může pohřbít tuto mimořádnou a těžce vybojovanou příležitost zabránit zbytečnému utrpení desítek tisíc tzv. kožešinových zvířat.

Napište panu ministrovi a připomeňte mu, co si myslíte Vy a celých 70 % českých občanů o týrání a zabíjení zvířat ve jménu módy. Napište panu ministrovi a vyzvěte jej, ať ve vládě neprosazuje nesouhlasné stanovisko k poslaneckému návrhu zákona na úplný zákaz kožešinových farem. **

Bližší informace jak pomoci naleznete ZDE. Odešlete vzkaz v podobně razantního #NerikejteNe k návrhu zákona o zákazu chovu kožešinových zvířat v ČR.


Video nemusí být vzhodné pro slabé povahy. Zda se podíváte je čistě na vás, ale němlo by se nad tím zavírat oči.

* Údaje vychází z šetření organizace Svobody zvířat a z informací od Státní veterinární správy ČR.
** převzato z http://www.vyzvajureckovi.cz/

Děkuji za přečtení a případnou pomoc,
Vaše Brokolice.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tucka Tucka | E-mail | Web | 27. března 2016 v 18:48 | Reagovat

No teda, ta čísla mi vyrazila dech. Ani se mi nechce věřit, že se něco takového děje tady u nás. Jsem určitě proti takovýmto farmám a doufám, že nás budete informovat o tom, jak tohle dopadne (tj. pro lidi jako jsem já,nevím jak to dělám ale co se týče aktuálního dění, vždycky se mi daří být totálně mimo obraz:/)

2 earthwarriors earthwarriors | 27. března 2016 v 19:04 | Reagovat

[1]: Jojojo to víš, že budeme! Úplně vím, jak se cítíš! Stává se mi pořád, že mi něco důležitého unikne! Tohle jsem se dozvěděla přes spolukolegyni/budoucí earth warriorku :DDD Díky moc za přečtení!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama