Červenec 2016

Jsme i na facebooku!

5. července 2016 v 11:57 | Corngirl |  Informujeme
Naši drazí čtenáři,

chtěly bychom Vás informovat, že nás ode dneška najdete i na Facebooku. Předně bychom se chtěly věnovat blogu, ale články i jiné zajímavosti budeme sdílet i tam - přece jen tam asi každý trávíme dnes (bohužel) víc času. Navíc, pokud si nastavíte upozornění, vždy budete vědět o článcích téměř ihned (když tedy budete online).

Děkujeme za přízeň a přejeme krásný zbytek dne :-)

Sledujte nás! FACEBOOK: https://www.facebook.com/earthwarriors1/?fref=ts

Za "nevzhlednou" zeleninu!

5. července 2016 v 10:23 | Corngirl |  Informujeme
Zdravím všechny příznivce našeho blogu!

Po delší "studentské" pauze, kterou jsem vysvětovala v nedávném článku, se zase vracíme do četnějšího režimu přispívání. Objevila jsem jeden projekt (+petici), který poukazuje na plýtvání jídlem, a musím se s vámi o něj podělit. Konkrétně se jedná o kampaň Jsem připraven, která se Českou Republikou rozproudila pod záštitou iniciativy s názvem Zachraň jídlo.

Kampaň Jsem připraven poukazuje na zbytečné celosvětové plýtvání jídlem - potraviny se vyhazují jen proto, že nedodržují určitá estetická pravidla. Například okurka (hadovka) by se lidem nemusela líbit, protože není přesně rovná podle pravítka a podobně tak i s jinou zeleninou/ovocem. Tím se automaticky sníží prodejnost a tím samozřejmě i zisk a tak dále.. Opět jenom peníze.

Pojďme se však každý zamyslet, zda je důležité, jak náš kousek zeleniny/ovoce bude vypadat před konzumací, nebo je důležitá chuť a hlavně vědomí, že zanecháváme menší ekologickou stopu a výrazně šetříme planetu Zemi tím, že omezujeme plýtvání potravinami na 100%?


KAŽDÝ UŽ SI POJĎME UTVOŘIT VLASTNÍ NÁHLED NA VĚC, VÍCE O PROJEKTU: http://jsempripraven.cz/


Corngirl