Informujeme

Jsme i na facebooku!

5. července 2016 v 11:57 | Corngirl
Naši drazí čtenáři,

chtěly bychom Vás informovat, že nás ode dneška najdete i na Facebooku. Předně bychom se chtěly věnovat blogu, ale články i jiné zajímavosti budeme sdílet i tam - přece jen tam asi každý trávíme dnes (bohužel) víc času. Navíc, pokud si nastavíte upozornění, vždy budete vědět o článcích téměř ihned (když tedy budete online).

Děkujeme za přízeň a přejeme krásný zbytek dne :-)

Sledujte nás! FACEBOOK: https://www.facebook.com/earthwarriors1/?fref=ts

Za "nevzhlednou" zeleninu!

5. července 2016 v 10:23 | Corngirl
Zdravím všechny příznivce našeho blogu!

Po delší "studentské" pauze, kterou jsem vysvětovala v nedávném článku, se zase vracíme do četnějšího režimu přispívání. Objevila jsem jeden projekt (+petici), který poukazuje na plýtvání jídlem, a musím se s vámi o něj podělit. Konkrétně se jedná o kampaň Jsem připraven, která se Českou Republikou rozproudila pod záštitou iniciativy s názvem Zachraň jídlo.

Kampaň Jsem připraven poukazuje na zbytečné celosvětové plýtvání jídlem - potraviny se vyhazují jen proto, že nedodržují určitá estetická pravidla. Například okurka (hadovka) by se lidem nemusela líbit, protože není přesně rovná podle pravítka a podobně tak i s jinou zeleninou/ovocem. Tím se automaticky sníží prodejnost a tím samozřejmě i zisk a tak dále.. Opět jenom peníze.

Pojďme se však každý zamyslet, zda je důležité, jak náš kousek zeleniny/ovoce bude vypadat před konzumací, nebo je důležitá chuť a hlavně vědomí, že zanecháváme menší ekologickou stopu a výrazně šetříme planetu Zemi tím, že omezujeme plýtvání potravinami na 100%?


KAŽDÝ UŽ SI POJĎME UTVOŘIT VLASTNÍ NÁHLED NA VĚC, VÍCE O PROJEKTU: http://jsempripraven.cz/


Corngirl

POZDNÍ OMLUVA

11. června 2016 v 12:58 | Corngirl
Ahoj příznivci našeho "zeleného" blogu!

Chtěly bychom se Vám obě (i za kolegyni Brokolici) moc omluvit za delší dobu nepřispívání.. tak snad abych Vám to osvětlila.
Jak jistě víte, květnové období je pro mnoho studentů obdobím maturitním, tak jako bylo letos pro nás. Nejen, že jsme úspěšně zdolaly maturitu, ale snažíme se stejně tak úspěšně připravit a zdolat přijímačky na vysoké školy. Proto, doufáme, nás omluvíte pro naší dlouhodobější nečinnost - kdo to zažil, tak určitě ví, kdo nezažil, tak na to přijde. :-)

Zároveň Vám slibujeme, že až se tohle bláznivé a pro nás hodně nové období života trochu uklidní, že Vám přineseme kvalitní nálož informací, inspirací a zajímavostí. Konkrétně ode mě se můžete těšit na různé aktuality, na další článek o kosmetice, nějaká ekologická doporučení a tipy, jak ještě více šetřit planetu nebo třeba můj názor na kupování vegan/netest. značek, které jsou podznačkami pod společnostmi, které na zvířatech testují, nebo mají velmi daleko od vegan kosmetiky.

Moc doufáme, že nám odpustíte a přibližně OD POZDNÍ POLOVINY ČERVNA SE MÁTE NA CO TĚŠIT.


Mějte krásný den,


Vaše Corngirl.

Vláda dala šanci zákazu kožešinových farem!

11. dubna 2016 v 18:44 | Corngirl
Dnešní čerstvé novinky!

Mezi naše první příspěvky patřil i článek o kožešinových farmách a také padla slova o tom, abychom vyzvali p. ministra Jurečku k prodiskutování a následnému zákazu kožešinových farem v ČR. Lidé mu poslali přes 5 000 výzev, aby tahle činnost byla na jedné desítce farmách u nás úplně zrušena.
K dnešnímu dni vláda k návrhu zákona zaujala neutrální stanovisko a návrh se tak posouvá dále - do Parlamentu!
Kdo by chtěl podepsat petici a podpořit tím konec kožešinových farem u nás, nechť se odkáže na tento odkaz: https://www.obrancizvirat.cz/petice/

Corngirl.

O Kosmetice aneb jak je to s (ne)testováním na zvířatech?

6. dubna 2016 v 0:28 | Corngirl
KOSMETIKA NETESTOVANÁ NA ZVÍŘATECH

Mnozí z nás (ano, my dříve také) si myslíme, že v Evropské Unii je testování na zvířatech zakázané, a proto to už dál nijak neřešíme - vše, co si u nás, nebo u hraničních sousedů koupíme, je naprosto v pořádku a rozhodně to nebylo testované. Bohužel tomu tak NENÍ!

Nezachraňujte malé zajíčky!

28. března 2016 v 16:43 | Corngirl
S nadcházejícím jarem bychom chtěli upozornit všechny malé i velké zachránce zvířat, že ne vždy je záchrana nutná a vyžadovaná, dokonce může být i nebezpečná až smrtelná!
Konkrétně se nám dostávají pozornosti (nejen v souvislosti s Velikonocemi) malí zajíčci, kteří se většinou osamoceně usídlí na louce, v trávě, ale i na něčí zahradě.
Přidáváme proto jeden text, který vysvětluje situaci a podává pokyny jak postupovat v případě, že se nějaký ten zajda zatoulá třeba i k vám na zahradu.


"NEZACHRAŇUJTE "VELIKONOČNÍ" ZAJÍČKY!


Tato dvě mláďata zajíců přinesly děti před restauraci na Strahovském stadionu. Asi je chtěly zachránit. Bohužel je zabily. Mláďata do druhého dne uhynula v záchranné stanici i přes veškerou poskytnutou péči. I kvůli nim znovu opakujeme: "NEZACHRAŇUJTE" MLÁĎATA ZAJÍCŮ. LIDSKOU POMOC NEPOTŘEBUJÍ! "ZÁCHRANA" JIM VĚTŠINOU PŘINESE SMRT!

Kožešinové farmy v ČR mohou skončit!

21. března 2016 v 15:40 | Brokolice
Zdravím všechny,
stránky se sice teprve dávají dohromady, ale už jsme se rozhodli pro pomalý rozjezd.
Dnes bych vás ráda informovala o situaci s kožešinovými farmami. Toto téma jsem zvolila hlavně proto, že se momentálně projednává zákon na jejich zakázání a vy můžete pomoci!

 
 

Reklama